RR Game

Rock Raiders - Mobile Game

Swego czasu podczas studiów w UK, wraz z moim kumplem Radosławem Marszolikiem, stworzyliśmy naszą własną wersję gry LEGO Rock Raiders. Seria ta debiutowała w 1999 i do dnia dzisiejszego zapisuje się jako jedna z moich ulubionych. Nie mogło więc być inaczej i zdecydowaliśmy się właśnie na ten tytuł. W przeciwieństwie do oryginalnej gry od Data Design Interactive, zrobiliśmy ją w formie platformówki na urządzenia mobilne. Co więcej wyróżnia się tym, że wszelkie elementy w niej zawarte są animacją poklatkową! Spędziłem godziny animując poszczególne sekwencje ruchów od głównego bohatera przez skalne potwory, budowle, aż po walące się ściany.

Przed samą realizacją projektu musieliśmy wszystko najpierw zaprojektować. Powyższa grafika obrazuje fragment jednego z pierwszych poziomów naszej gry. Poniżej za to znajdziecie krótki gameplay z pierwszych dwóch jej poziomów. Co jak co ale realizacja tego projektu była spełnieniem mojego marzenia o powrocie do tego kultowego dla mnie uniwersum. 

A jak Wam się ten pomysł podoba, a zwłaszcza jego wykonanie? Zagralibyście? Wypadałoby udostępnić gdzieś kod źródłowy projektu dla ciekawskich czy chcących pobawić się tym na własną rękę.