MSF Slider

MSF Slider

MSF Slider to nasza autorska konstrukcja programowalnego slidera z głowicą pan i tilt pod aparaty i kamery filmowe. Możliwe jest sterowanie nią poprzez naszą aplikację w czasie rzeczywistym za pomocą joysticków lub wykorzystanie do animacji poklatkowej i time-lapsów poprzez ustawienie odpowiedniego timera przesuwającego maszynę pomiędzy kolejnymi krokami. Aplikacja została wyposażona w osie z krzywymi umożliwiającymi dokładniejsze sterowanie akceleracją i deakceleracją pomiędzy poszczególnymi klatkami kluczowymi. Co więcej możliwe jest również połączenie samej maszyny poprzez kabel USB z komputerem, gdzie za pomocą programu Dragonframe możliwa jest również jej kontrola. Prezentowane rozwiązanie powstało jako prototyp pod nasze własne potrzeby dlatego w razie zainteresowania możliwe jest jej skonstruowanie według indywidualnych wytycznych. Zachęcamy do kontaktu!

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas filmem demonstrującym podstawowe możliwości maszyny.

Dużą zaletą naszego projektu jest fakt iż w dalszym ciągu go rozwijamy. Dzięki temu np. części mechaniczne i elektroniczne na głowicy doczekały się obudowy drukowanej 3D. Podobne zmiany są planowane jako zamienniki ciężkich aluminiowych nóg. Ostatnio udało się zmodyfikować sterownik doprowadzając już do całkowitego wyciszenia pracy maszyny. Następnym krokiem będzie zmiana mikroprocesora oraz dodanie nowej osi umożliwiającej sterowaniem follow focusa. 

Na poniższym zdjęciu przykład zastosowania maszyny w projekcie YouTubera Brick FORCE Studios w filmie ,,Mr. Bag”. Dzięki jej zastosowaniu udało się zrealizować ciekawe sekwencje dolly przejazdów samochodów z niezwykłą precyzją oraz w zdecydowanie krótszym czasie niż miałoby to miejsce animując cały ruch ręcznie.